ÖZEL SERİ ORGANİK ZEYTİNYAĞI

Ürün Kodu : 76
Fiyat
:
45,30 TL
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • ÖZEL SERİ ORGANİK ZEYTİNYAĞI (500 ml)  Asit oranı 0,2
  STOKLARLA SINIRLIDIR.  Olgunlaşmış zeytinlerin özenle toplanıp bekletilmeden sıkılmasından elde edilmiştir. Hiçbir kimyasal işleme maruz kalmadan sadece mekanik yöntemler ile gerçek soğuk sıkım uygulanarak elde edilen natürel zeytinyağıdır.
  Aroma ve doğal vitaminlerin korunması için azot baskılı özel depolarda muhafaza edilerek sofranıza ulaşmıştır.


  Klasik zeytin tadında, daha yoğun aromalı, geleneksel tatları hatırlatan hafif yakıcılığı ile zeytinyağlı yemekler, salatalar ve kahvaltıda  önerilen şifa kaynağıdır.

  Oleik asit cinsinden serbest yağ asidi oranı %2 'nin altındadır.

   * Market raflarında tüketime sunulan ‘Naturel Sızma’ ya da ‘Extra Virgin’ etiketli zeytinyağları genellikle 0.8 asit yağlardır. Oysa Erkan Şamcı zeytinyağında serbest yağ asidi oranı %0.2 dir.

  * Ayrıca yaygın kanaatin aksine zeytinyağının tek kalite göstergesi serbest yağ asidi oranı değildir. Erkan Şamcı Zeytinyağı düşük peroksit değerleri, nefis tadı ve aroması ile de farkını hissettirir.

   * Zeytinyağını farklı ve vazgeçilmez kılan, tedavi edici özelliği bulunan antioksidanlardır (A,D,E,K vitaminleri, sequalen, fenol bileşenleri vs). Erkan Şamcı zeytinyağlarında antioksidan oranları maksimum düzeyde korunmuştur.

   
  Zeytinyağında asitlik derecesi nedir?

  100 gr zeytinyağında bulunan "oleik asit" miktarının yüzde olarak belirlenmesidir. Yağdaki asit oranı dendiğinde, anlaşılması gereken şey yağdaki oleik asit miktarıdır. Asit oranı %1 dendiğinde, yağın 100 gramında 1 gram oleik asit bulunduğu anlaşılır. Yağdaki asit oranı, yağın kalitesinde belirleyici bir faktördür.

  Asit oranı %0,8 e kadar olan zeytinyağları "sızma" olarak adlandırılır. Asit oranı %2 den az olan zeytinyağları "natürel birinci " olarak adlandırılır.


  Soğuk sıkma zeytinyağı nedir, Diğerlerinden ne farkı vardır? 

  Soğuk sıkma yöntemi, zeytinyağı üretimi sırasında suyun ısısı ile ilgili bir konudur. Bir zeytinyağının soğuk sıkma sınıfına girebilmesi için üretim esnasında kullanılan suyun sıcaklığının en fazla 25 derece olması gerekmektedir. Isı ne kadar düşük ve presleme ne kadar çabuk olursa yağda o kadar kaliteli olur.    Yüksek ısı zeytinyağının besin değerlerini ve hoş kokulu yapısını olumsuz etkilediğinden, düşük su sıcaklığında elde edilen zeytinyağlarının aromatik bileşenleri ve besin değerleri, diğer yöntemlerle kıyaslandığında çok daha yüksektir.  Kısacası soğuk sıkma yönteminin tek farkı, üretim sırasında kullanılan suyun sıcaklığının düşürülerek üretim yapılmasıdır.  8.ULUSAL NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI KALİTE YARIŞMASI ORGANİK KATEGORİSİNDE ALTIN MADALYA
     (8.th national extra virgin olive oil competition 2015)

  9.ULUSAL NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI KALİTE YARIŞMASI ORGANİK KATEGORİSİNDE ALTIN MADALYA 
      (9.th national extra virgin olive oil competition 2016)

  OLİVE  JAPAN ORGANİK SIZMA ZEYTİNYAĞI GÜMÜŞ MADALYA 
    (Olive Japan winner silver medal award Elixir ORGANIC 2016)


  OLİVE JAPAN NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI GÜMÜŞ MADALYA 
    (Olive Japan winner silver medal award EVOO 2016)

  OLİVE JAPAN GÜMÜŞ MADALYA 
  Olive Japan winner silver medal award 2015)


  Enerji ve Besin Öğeleri     (100 ml )   
  Enerji   819 kcal /3367 kJ
  Yağlar                                                          91g
  Tekli Doymamış Yağ miktarı      69g
  Çoklu Tekli Doymamış Yağ miktarı        69g
  Doymuş Yağ Miktarı        13g
  Trans Yağ Asitleri       0g

Facebook Yorumları
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.