Satıcı
Tükendi

ORGANİK PORTAKAL 3000 GR

Ürün Kodu : 53
Fiyat
:
25,00 TL
Seçiniz
:

3000 gr

Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 •  
  ORGANİK PORTAKAL 2500 gr
   
  ORGANİK SEBZE VE MEYVELERİN TESLİMAT ÇIKIŞI SALI GÜNLERİ
   

   
  • Ürünlerin doğal ya da organik olup olmadığını nasıl anlarım?
  Üzerinde organik yazan ürünlerimizin tamamı uluslararası sertifikasyon kuruluşlarından alınmış organik belgeli ürünlerdir . Sitemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Gıda Kodeksine uygun üretim yapmayan hiçbir ürün satılmamaktadır.

  ORGANİK TARIM NEDİR? https://www.erkansamci.com/organik-ekolojik-biolojik-tarim-nedir

  Organik Portakalın Faydaları

   

  Turunçgiller familyasından C vitamini açısından zengin olan üyesidir. Boyu 2-10 m arasında değişen bir ağaç türüdür. Sert ve dayanıklı yapraklarının düze kenarları vardır. Yaprakları sert dayanıklı ve düz kenarlıdır. Sadece C vitamini bakımından değil aynı zamanda da B vitamini, potasyum, kalsiyum, magnezyum da içeriyor. Lifler, organik asitler ve şeker açısından da oldukça zengin olan portakal kış aylarının en çok tüketilen ve en bilinen meyveleri arasında gelmektedir

   

  Organik Portakalın Sağlığa Faydası

  Zengin C vitamini içeriği sayesinde kış mevsiminde görülen hastalıklara karşı vücuda direnç kazandırır. Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların daha çabuk atlatılmasını sağlar. İçeriğinde bulunan B vitamini ve fosfor sinir sistemini güçlendirir, bedensel yorgunluğun giderilmesinde faydalıdır. Karaciğeri güçlendirirken, kanı temizler ve vücutta ki zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Yüksek tansiyon ile kötü kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur. İçeriğinde ki folik asit nedeni ile hamileler ve çocuklar tarafından bolca tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Çiçeklerinin kaynatılarak demlenmesi ile hazırlanan çay spazmlara karşı koruyucudur. Portakal suyu yağlı ve karma ciltlere oldukça faydalıdır. Ancak portakalın suyu sıkıldıktan kısa bir süre sonra tüketilmelidir. Aksi takdir de içeriğinde yer alan maddeler besin değerini kaybetmektedir. Portakalın kabuğunda bulunan esans sivilcelerin tedavisinde kullanılabilmektedir.

  Portakalın Bağışıklık Sistemine Faydaları: Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi olan portakal oldukça zengin C vitamini içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirir, vücutta ki toksin maddelerin atılımını sağlar. Vücudun direncini arttırarak hastalıklara yakalanma riskini arttırır. Hastalık süresince bol portakal tüketimi hastalık süresini kısaltır. Bedenin daha zinde kalmasına yardımcı olur.

  Portakal Böbrek Taşlarını Döker: Portakal düzenli olarak tüketildiğinde zamanla gelişmekte olan böbrek taşlarını dökebilir.

  Kolesterolü düşürür: Portakallar hesperidin ve pektin  içermektedir ve bu maddeler mevcut kötü kolesterolü düşürür. Bu durum ayrıca yağların emilimini yavaşlatmak için vücuda yardımcı olur.

  Portakal Diyabeti Önler:  Portakallar, düşük kalori içerdiği için günlük tüketilebilir . Kandaki şeker seviyesini olumlu yönde etkileme noktasında çok etkilidir.

  Portakal Artriti Giderebilir:  Günde tüketilen bir bardak portakal suyu genellikle artritten kaynaklanan inflamasyonları giderebilir. Anti inflamatuar özelliği romatoid Artrit risklerini azaltmaya yardımcı olabilir.

  Portakal  Kan Basıncını Düşürür: Portakallar hesperidin ve magnezyum içermektedir ve bu maddelerin en büyük özelliği kan basıncını düşürmeleridir.

  Portakal Sindirim Sistemi Sağlığını Korur: Portakallar sindirim sisteminin alınan besinleri kolay bir şekilde hazmedilmesini sağlayan maddeler ve bileşenler içermektedir. Bu etkili besinleri sindirmeye yardımcı olurlar.

  Portakal  Cildi Nemlendirir: Portakalda bulunan doğal yağlar cildi nemlendirmek için kullanılabilir. Özellikle kuru ciltlerde meydana gelen sorunları ortadan kaldırabilir.

  Portakal Kanser Riskini Azaltır: Genellikle Portakal ve diğer narenciye meyvelerinde bulunan D-linonene adlı bir bileşen, kolon kanseri, akciğer kanseri, cilt kanseri, meme kanseri gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Ayrıca C vitamini serbest radikallerin oluşturduğu zararlarından hücreleri korur ve farklı kanser vakalarının ortaya çıkmasına engel olur.

  Portakal Beyin Sağlığına Katkıda Bulunur: Portakalların içerdiği folik asit beyin sağlığını korumaya yardımcı olur. Bunun yanında bağışıklık sistemini güçlendirir

  Portakal Cilt Sağlığını Korur: Serbest radikallere karşı mücadele ederek genel anlamda cilt sağlığını korur. Bunun dışında içerdiği flavonoidler ve polifenoller viral enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur. Mükemmel bir C vitamini kaynağı olan portakalın kabukları ve tozu cilt sağlığı için yaygın olarak kullanılır. Akne tedavisinde çok etkilidir. Kir, sivilce ve siyah lekeri giderebilir. Toksinleri ortadan kaldırarak cilt gözeneklerinin açılmasını, hava almasını ve nemlenmesini ağlar. Cilt hücrelerinin yenilemesini ve cildi ölü hücrelerden temizlenmesini sağlar.

  Bunların dışında cildin beyazlamasını , parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlayan portakal, aynı zamanda zararlı güneş ışıklarının verdiği hasarları giderir.

  Portakal topikal olarak cilde uygulandığında cildi nemlendirir. Kuru ciltlerde meydana gelen dökülme ve kaşıntı, kızarıklık gibi sorunları ortadan kaldırabilir.

  Portakal suyu ve portakal kabuklarının cilde uygulanması genel anlamda cildin yumuşamasını, mikroplardan temizlenmesini sağlar. Cilt yağlarının seviyelerini korur.

  Portakal Suyu Saç Sağlığını Korur: Portakal suyuna bir miktar bal karıştırarak şampuan gibi kullanmak suretiyle 5-10 dakika saçlarınıza uygulayın Bu işlem saçlarınıza doğal bir parlaklık kazandırırken aynı zamanda saçları besleyecektir.

  Portakal saçların köklerini besler, dökülmelerine engel olabilir  ve aynı zamanda kafa derisine uygulandığında kafa derisi sağlığına da katkıda bulunur.

  Portakalın Diğer Faydaları: Kalsiyum açısından zengin olduğu için kemik sağlığını korur. Yüksek lifler içerdiği için ülseri önler. Görme yeteneğini geliştirir. Damar sertliğine izin vermez ve kalp sağlığını korur.

  Organik Portakal Suyunun Faydaları:

  Portakal suyu portakalın preslenmesiyle elde edilir. Genel hatlarıyla portakalın sağladığı faydalara benzer faydaları vardır.

  • Portaka suyu kan basıncını korur ve dolaylı olarak kalp sağlığına katkıda bulunur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • İçerdiği vitamin ve mineraller yardımıyla kansere yakalanma riskini azaltır.
  • Ülsere karşı etkilidir.
  • Portakal suyu böbrek taşlarının oluşmasını önleyebilir.
  • Kilo vermeyi kolaylaştırır, yağ yakmayı teşvik eder.
  • Kalp krizi riskini azaltır, genel anlamda kalp sağlığını korur.
  • Yoğun miktarda C vitamini içeren portakal suyu ayrıca içerdiği zengin miktardaki mineral ve bileşenler yardımıyla kansızlığı giderir.
  • Portakal suyu cilt sağlığını koruyarak yaşlanmayı geciktirir.
  • Çocukların gelişme sürecinde önemli rol oynar, kemik sağlığı için çocukların mutlaka tüketmesi gereken besinlerden bir tanesidir.

  Hazır portakal sularının özellikleri fabrika ortamlarında kaybolabilmektedir. Bu yüzden portakal suyunun faydalarından maksimum derecede faydalanmak için evde doğal yollarla hazırlayarak tüketilmesini öneririz.

  Organik Portakal Kabuğu Faydaları:

  Portakal kabuğunun sağlık açısından faydaları çok az bilinen bir şeydir. Genelde portakal tüketildikten sonra kabukları atılır. Ama eminim bu yazıyı okuduktan sonra bu alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekecek.

  -Portakal kabuğu flavonoidler C vitamini içermektdir.  Bu özelliği bünye sağlığını korumaya yardımcı olurken aynı zamanda  kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatabilir.

  -Portakal kabukları kolesterol seviyesini dengeleyen hesperedin içerir.

  -Portakal kabuğu metabolizmanın hızını arttırarak daha fazla yağ yakmayı ve dolayı ile kilo vermeyi kolaylaştırır.

  -Sindirim sitemi sağlığını koruyucu başta bağırsaklar olmak üzere sindirim siteminin temizlenmesinde önemli rol oynar.

  -Özellikle ciltte enfeksiyon hastalıklarıyla mücadelede eder. Enfeksiyon hastalıklarına karşı bağışıklık sitemini güçlendirir.

  -Solunum yolu hastalıklarından olan bronşite karşı etkilidir.

  -Portakal kabukları kötü nefes kokusuna neden olan unsurları ortadan kaldırır.

  Nasıl Tüketilir: Portakal kabuğunu tüketmeniz için www.erkansamci.com sitemizden ulaştırdığımız gibi organik, Kabuğuna parafin veya benzeri koruyucular kullanılmamış portakalları öneriyoruz. Önce kabukları iyice yıkayın ve ufak parçalara ayırın veya rendeleyin. Daha sonra portakal kabuklarını kurutun. Rendelediğiniz portakal kabuklarını salatalarda, ufak dilimlere böldüğünüz portakal kabuklarınıda çay yaparak tüketebilirsiniz.

  Organik Portakal Kabuğu Çayının Faydaları:

  Portakal kabuğu çayı çok faydalı olup sıkça kullanılmaktadır. Portakal kabuğu çayının hazırlanışını yukarıda anlattığımız gibi, portakal kabuklarını hazırlayın. Daha sonra bir fincan kaynamış suya koyarak 10-15 dakika demlenmesini bekleyin ve için.

  -Portakal kabuğu çay virüslere ve bakterilere karşı mücadelede yardımcı olur. Öksürük, astım, bronşit, göğüs gerginlik ve soğuk algınlığı tedavisinde faydalıdır. Genellikle, akciğerlerde balgamı ortadan kaldırmak yardımcı iyidir.

  -Portakal kabuğu çay içmek iyi bir sindirim için faydalı olabilir.Gaz, şişkinlik ve bulantı, gibi sorunları giderebilir.Ayrıca, kabızlık tedavisi için kullanılır.

  -İyi bir ağız hijyeni sağlar. Hassas ciltlerin tedavisinde yardımcı olur ve aynı zamanda kötü nefes ortadan giderir. Bir başka yararı, kan dolaşımı ve lenf sistemi içindir. Ayrıca, portakal kabuğu çayı stres, sinirlilik ve uykusuzlukla savaşmayı sağlar.

  -Anne sütünün artmasını sağlayabilir.

   

  Tavsiyeler

  Portakalın mevsiminde ve taze olarak tüketilmesi önemlidir. Organik portakalların içi dışında kabuğununda sağlık açısıdan faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Portakal kabukları özellikle cilt sağlığını koruma açısından faydalıdır.
Facebook Yorumları
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.