Müşteri Hizmetleri

Müşteri Hizmetleri sayfamıza hoşgeldiniz.

Alış verişinizin her aşamasında, kendinizi güvende hissedebilmeniz için en çok merak edilen konuları ve sıkça sorulan soruları size yardımcı olabilmek amacıyla aşağıda listeledik.

Farklı sorularınız için, iletişim formunu kullanabilirsiniz...

-1.SATIN ALMA SONRASI SORUNLAR -

1- Faturam ulaşmadı, ne yapabilirim?

www.erkansamci 'da faturanız ürünle birlikte belirttiğiniz adrese gönderilir. Faturanın size ulaşmaması durumunda fatura adresi ile teslimat adresi farklı olabilir, bunu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Sorunun devam etmesi durumunda konu ile ilgili info@erkansamci.com'a konuyu anlatan mail ile bildirimde bulunabilirsiniz. 

2-Mevcut siparişlerimi nasıl görüntüleyebilirim?

Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş sekmesini tıklayın. Buradan tüm siparişlerinizi dilerseniz tarih filtresi koyarak görebilir, kargo takibi yapabilir ve iptal, değişim, iade, değişim talebinizi iletebilirsiniz 

3- Sipariş ettiğim ürünün durumu sürekli "Onaylandı" olarak görünüyor.

Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu  başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş alanındaki Durum kısmında gözüken "Onaylandı" statüsü, ürünün kargo hazırlanma sürecinde olduğunu gösterir. 

Satın aldığınız ürünün ödemesi gerçekleştikten sonra sitemiz  belirttiği tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize iletilir. 

Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu  başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş alanındaki "KARGO TAKİP" linkinden ve kargo şirketinin internet sitesinden kargonuzu takip edebilirsiniz.  

Tedarik süresi sonunda da ürün hâlâ kargoya verilmediyse Hesabım menüsünde Sipariş Durumu  başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş alanındaki Durum kısmında "Geciken Kargolama" uyarısını görürsünüz. "İptal Et" butonuna basarak talebinizi iptal edebilirsiniz. İptal işlemi sonrasında ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden size kesintisiz olarak iade edilecektir. 

 

Önemli Not: Sepetinizde birden fazla ürün varsa ürün bazlı "iptal et" butonunu göremezsiniz. Sadece siparişin tamamını iptal etmeye yarayan "tümünü iptal et" butonuna basma hakkınız vardır. Alışverişinizin ertesi günü ürün bazlı iptal gerçekleştirebilirsiniz.

 

4- Siparişi onayla butonu görünmüyor. Neden?

 

"Mağaza ürünü kargolayıp kargo bilgilerini sisteme girdikten sonra;

 

Teslim aldığınız üründe herhangi bir sorun yoksa ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde ödemeye onay vermeniz gerekmektedir. Bu süre sonunda ödemeye hâlâ onay vermediyseniz sistem tarafından size hatırlatma uyarısı gönderilir ve son 24 saat süreci başlatılır.

 Teslim alınan üründe herhangi bir sorun yoksa ve ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü ve 24 saat içinde siparişi onaylamadığınızda, n11.com siparişe otomatik olarak onay verecektir.

Otomatik onay sonunda ""Alışverişi Bitir"" butonu ekranda gözükmeyecektir.

bk.Ürün Satın Alma Süreci"

 

5- Taciz edici mesajlar vb. yazıları nasıl şikayet edebilirim?

Sitemizde yorumlar onay mekanizmasından geçer ancak yine de www.erkansamci.com'da uygun olmayan yazılarla karşılaşırsanız destek@erkansamci.com’a mail atabilir. Çağrı Merkezi aracılığıyla şikayette bulunabilirsiniz. İhlal durumu incelenip doğruluğu kanıtlanınca ürün veya yazının sahibi ile ilgili gerekli işlemler www.erkansamci.com tarafından gerçekleştirilecektir.

 

6- Tamamlanan siparişe ürün ekleyebilir miyim?

 

Onaylanan siparişler, www.erkansamci.com 'a  online olarak ulaşır ve ödeme işlemleriniz de sipariş oluşturma aşamasında otomatik olarak yapılır. Ödeme tamamlandıktan ve siparişiniz onaylandıktan sonra siparişe ürün eklemeniz mümkün değildir. Ancak  mevcut siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş oluşturabilir veya almak istediğiniz diğer ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz, veya destek@erkansamci.com’a mail atabilirsiniz.

7-Ürün farklı fiyatlarla yeniden satışta, Ne yapabilirim?

Ürün fiyatlarındaki değişiklikler, kampanya dönemleri ile ilgilidir. Bu nedenle aynı marka ancak farklı tarihlerde satışa sunulan ürünlerde fiyat farklılıkları olabilmektedir. 

-2.Ürün Teslimat Onay Süreci-

 

1- Birden fazla ürün satın aldığımda, hepsi bir arada gönderebilir mi?

Tek seferde  alınan birden fazla ürün, tek kargo ile toplu gönderilebilirken farklı zamanlarda alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılmamaktadır.

2- Satın alacağım ürün ne zaman gönderilecek?

www.erkansamci.com’dan sipariş onayı sonrasında, belirtilen tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve kargo bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş bölümünden kargo bilgilerine  ulaşabilir ve kargonuzu takip edebilirsiniz.

3- Sipariş ettiğim ürünü alamadım fakat teslim edildi olarak görünüyor.

Ürün satın alma sırasında, teslimat isminde belirtilen kişi adına, başka biri (güvenlik görevlisi, evdeki farklı kişi vb.)  kimlik tespiti ile kargodan ürünü  teslim almış olabilir. İlk olarak kargoyu başka birinin teslim alıp almadığını kontrol edin. Kargo teslim edilmediyse konuyla ilgili kargo firması ile görüşmeniz gerekmektedir.

4- Ürünüm bana ne zaman ulaşır?

Ürünün size ulaşma süresi, belirtilen tedarik süresinden sonra ürünü kargoya vermesini takip eden 3 iş günüdür.

5- Ürünün teslimatı gecikti ve mağazaya ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım?

"Ürünü satın aldığınızda belirtilen tedarik süresinde siparişinizi gönderip kargo bilgilerini sisteme tanımlaması gereklidir. ( İş günü olarak verilen süreye resmi tatil ve hafta sonları dahil değildir.)

Siparişleriniz kargoya verilmiş olmasına rağmen size ulaşmaması durumunda sorun kargo firmasıyla ilgili olabilir. Eğer, kargoya vermesine rağmen ürün elinize ulaşmadıysa konuyla ilgili kargo firmasıyla görüşmeniz gerekmektedir.  

 

-3-Ürün ve Alışveriş Yorumu-

1-Alışveriş Yorumu nedir?

Müşteriler, alışveriş sürecine dair görüş ve deneyimlerini, Alışveriş  Yorumu ile diğer kullanıcılarla paylaşır.  Bu yorumlarda; mağazanın iletişimi, işlem hızı (ürün hazırlama ve kargolama süreci), onaylama hızı gibi alışverişle ilgili genel bir değerlendirme yapılır. Böylece diğer müşterilerin alışveriş kararları için rehber niteliği taşır. 

 

2- Ürün Yorumu nedir?

Müşteriler, Ürün Yorumu alanında, satın aldıkları ürünleri değerlendirip fotoğraf yükleyebilir. Bu yorumlar aracılığıyla ürün hakkındaki görüş ve deneyimlerini diğer kullanıcılarla paylaşır ve onlara alışverişlerinde yol gösterir. 

3 -Ürün yorumları, alışveriş yorumları vb. forum yazıları yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar var mıdır?

Ürün yorumları, açık alışveriş bilgileri vb. forum yazıları yazarken aşağıda belirtilen türde içeriklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu tür içerikler, herhangi bir şikayet vb. durumlarda n11.com tarafından silinir ve yazan kullanıcının üyeliği sonlandırılabilir. 

 

 1. Toplum düzeni  ve genel ahlaka aykırı yazılar
 2. Kanunen yasak olan cinsel içerikli yazılar, reklam yazıları, başka sayfa linkleri
 3. Başkasının haklarına zarar vermek veya kişisel bilgilerini ortaya çıkaran içerikler Başkalarının haklarını veya kişisel bilgilerini, onurunu kırıcı; kredisini ve çıkarlarını ihlal eden içerikler
 4. Suç unsuru oluşturan içerikler
 5. Yanlış ve abartılı reklam içerikleri
 6. Politik ve siyasi içerikler
 7. Bilgi iletişim cihazlarına zarar veren virüs vb. içerikler
 8. Mağaza sahibinin kişisel bilgilerini veya irtibat bilgilerini kapsayan içerikler  
 9. Sitenin sorunsuz işlemesine engel olacak içerikler
 10. com kullanım şartlarına ve kanunlara aykırı her tür içerik

 

4- Yorum yazarken dikkat etmem gereken kurallar var mı?

 

Yorumlar, erkansamci.com da ürün sayfasının altında "Ürün Yorumu" sekmelerinde yer alır ve diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Kullanıcılar, verdikleri puan ve yorumlardan, her türlü hukuki zeminde sorumludur. Erkansamci.com tarafından belirlenen aşağıdaki kriterler dışında yazılmış yorumlar, yorum hakkı kötüye kullanıldığı için kaldırılabilir. Belirlenen kriterler haricindeki yorumlar, erkansamci.com ürün sayfasından kaldırılmaz.

1- www.erkansamci.com’a dava konusu olan yorumlarla ilgili iftira, karalama, onur kırıcı ve yasa dışı olduğu yönünde bir mahkeme kararının iletilmesi

2- Genel ahlaka kurallarına aykırı, eleştiri sınırını aşan ifadelerle karşı tarafı küçük düşüren/rencide eden ifadeler içeren yorumlar

3- İçeriğinde küfür, müstehcen sözler ve ırkçı ifadeler bulunan yorumlar 

4- Yorum yazılan mağazanın www.erkansamci.com’un tüm üyelerine açık bilgileri haricinde kalan kişisel bilgilerini, kimliğini, telefonunu, e-posta adresini vb. içeren yorumlar

5- İçeriğinde reklam veya link olan yorumlar

6- Kullanıcının yanlışlıkla başka bir mağazaya olumsuz yorum vermesi ve bu yanlışlığı www.erkansamci.com’a bildirmesi halinde hatalı yorum kaldırılır.

7- Tamamlanmış alışverişindeki mevcut ürün/ürünler haricinde farklı bir üründen dolayı mağazaya yapılan yorumlar

Yukarıda tanımlanan nitelikte bir yorum olması durumunda www.erkansamci.com Çağrı Merkezi ile irtibata geçerek inceleme yapılmasını talep edebilirsiniz. Yapılacak inceleme sonrasında, erkansamci.com tarafından belirlenen kriterler dışında yazılmış yorumlar kaldırılacaktır.

 

-4. Ürün İade ve Değişim Süreci -

 

 • 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ne zaman yürürlüğe girdi?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 28.05.2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

 

 • Cayma hakkı nasıl kullanılır?
 • Alıcının (müşterinin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde  cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğini satıcıya (mağazaya) bildirmesi gerekmektedir. Mağaza, müşterinin talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini müşteriye hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür. www.erkansamci.com Ödeme Koruma Sistemine göre ürün bedeli mağazaya aktarılmış olsa bile, cayma hakkı gereğince müşteri, ürünü iade edip parasını geri alma hakkına sahiptir.
 • Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri

 

 • Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların (müşterilerin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir. 

 1. Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri

 

6-Cayma hakkı sürecinde iade kargo ücreti kime aittir?

Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti müşteriye  aittir.

 1. Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri

 

7-Cayma hakkının geçerli olmadığı durumlar nelerdir?

Müşterinin, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir.  

 

1.Ürünün müşteriden kaynaklı hasar görmesi. Ürünün Şişe kapağının açılması ambalajının sökülmesi, koruyucu bandın çıkarılması durumlarında iade kabul edilmez.

2.Müşterinin kullanımından kaynaklanan ürün değeri düşüşü 

3.Ürünün satıldıktan sonra mağazaya dönmesine kadar geçen sürede, değerinin aşırı düşmesi ve satılamayacak duruma gelmesi. (Tarım ve deniz ürünleri) 

4.Kopyalanması mümkün olan ürünlerin paketinin açılması (yazılım, DVD vb.) 

5.Müşterinin özel olarak ürettirip satın aldığı ürünler.                                    

6.Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu, ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.) 

 1. Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri

 


8- Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

 

 • Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler
 • Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu, ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
 • Müşteri tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve kaset vb.), basılı ürünler (kitap, dergi vb.) ile yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri
 • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler
 • Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın/Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.) 
 1. Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri

 

 

9- Değişecek ürünün takip numarası numarasını nereye yazmamız gerekiyor?

Değişim sürecini başlatabilmek için Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş bölümünden Ürün Değişim butonuna  basarak bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Açılan ekranda ürüne ait kargo firması seçimi ve takip numarası bilgilerinin girişini yapabilirsiniz.

 

10- Değişim başvurusunda bulundum fakat mağaza değişim onayı vermiyor. Ne yapabilirim?

 

Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş bölümünden değişim talebinde bulunduktan sonra değişim onayı gecikirse;

Sipariş edilen ürünün sayfasının altında yer alan Soru ve Cevap sekmesindeki Soru Sor butonuna basarak mağaza ile irtibata geçebilirsiniz. Ürün temini kaynaklı onay sürecinde gecikme yaşanmış olabilir. 

 

Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu başlığının altında yer alan İptal / Değişim / İade bölümünden değişim talebinizi, iade talebine çevirebilirsiniz.  

 

 

11- Değişim yapıp ürünü alacağım, adresi nasıl değiştirebilirim?

 

Değişim talebinde bulunurken ürünü teslim almak istediğiniz adresi de belirtebilirsiniz. Ayrıca, değişim talebi yaptıktan sonra mağazayla irtibata geçip adresi değiştirmeniz gerekmektedir.

Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu başlığının altında yer alan İptal / Değişim / İade bölümünden Ürün Değişim butonuna basın. 

 Açılan ekranda açıklama alanına değişim sebebi ile birlikte ürünün gönderilmesini istediğiniz adres bilgilerini girebilirsiniz.

Önemli Not: Ayrıca değişim talebi yaptıktan sonra adres değişikliği yapmaya karar verirseniz mağazayla irtibata geçip adresi değiştirmeniz gerekmektedir. Sipariş edilen ürünün sayfasının altında yer alan Soru ve Cevap sekmesindeki Soru Sor butonuna basarak mağaza ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

12- Kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu?

 

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metodlarla para iadesi almak mümkün değildir.

Not: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 2 ila 4 gün içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşmeniz gerekmektedir.

 

13- Kupon kullanıp aldığım ürünü geri iade edersem kuponu tekrar kullanabilir miyim?

Kupon kullanılarak ürün alınması ve ürün iptal talebinin onaylanması durumunda kuponlar iade edilir. İade edilen kupon ürüne özel ise sadece bu ürünün satın alınması sırasında kullanılabilir.

 

14- Mağaza en fazla kaç gün ek süre talep edebilir?

 

Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda, mağaza müşteriden en fazla 30 iş günü ek süre talep edebilir.

 

15- iade konusunda anlaşmazlık yaşıyoruz, ne yapmam gerekir?

 

Müşterilerin, erkansamci.com  üzerinden yaptığı alışverişlerde tarafların verdiği bilgilerin doğruluğu kabul edilmektedir.

Alışveriş süreci boyunca mağaza ve müşteri yanlış bir beyan verdiği takdirde taraflar doğrudan yükümlülüklerini yerine getirmekle sorumludur. Erkansamci.com, zamanında yapılmayan bildirimlerden ve yanlış bilgilendirilmeden sorumlu değildir. İade işlemlerinin taraflar arasında belirtilen süreçlerin dışında gerçekleştirilmek istenmesi, müşterinin gönderdiği ürünün zarar verildiği gerekçesiyle mağaza tarafından kabul edilmemesi durumlarında Mesafeli Satış Sözleşmesi hükümleri uygulanacak olup erkansamci.com bu aşamada taraf olmamaya özen gösterecektir. bk. Uyuşmazlıkların Çözümü ve  Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

16- Müşteri, ürünü kullansa bile iade edebilir mi?

Ürünün ambalajının açılması, ürünün denenmesi, ürünün mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. 

 1. Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri

 

17-  Para iadesi yerine o para ile başka ürün alabilir miyim?

Para iadesi yerine farklı bir ürün satın alınması mümkün değildir.

 

 

18- Taksitli yaptığımın alışverişin iadesi neden taksitli yapılıyor?

 

Taksitli yapılan alışverişlerde yapılan iade tutarının da taksitli olarak yansıması banka ile ilgilidir. Konuyla ilgili bankanızla görüşmeniz gerekmektedir.

 

19- Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?

 

Ürünün kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda, kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak teslim alabilirsiniz. Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza ya da kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün  değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.                                                                                                                                                                                                      

Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz. İade sürecini başlatabilmek için  iade formunu tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

 

20- Ürüne zarar verilmesi durumunda, müşteri cayma hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsızlaşması, müşterinin kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. 

Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı müşteri hakkında yasal yollara başvurabilir. Daha detaylı bilgi için bk. Mesafeli Satışlar Yönetmeliği 

 

21- Ürünü iade ettim, geri gönderdiğim ürünün kargo takip numarasını hatırlayamıyorum, ne yapmalıyım?

Kargo Takip numarası, müşterilere iade ürününü gönderdiğini belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda mağazanın da kargo takip numarasıyla sorgulayabilmesi için gereklidir. İade edilen ürünün kargo takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmeniz ve iade başvurusu sırasında "Takip Numarası" alanına eklemeniz gerekmektedir. bk .Müşteriler için Ürün İade ve Bildirim Süreci 

 

22- Ürünün paketine zarar verdim, yine de iade yapabilir miyim?

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsızlaşması, müşterinin kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı müşteri hakkında yasal yollara başvurabilir. Daha detaylı bilgi için bk. Mesafeli Satışlar Yönetmeliği

 

23- İade başvurusu yaptım, iptal edebilir miyiz?

İade etmek istediğiniz ürünü iptal etmek için destek@erkansamci.com’dan bildirimde bulunabilirsiniz..

 

24- İade edeceğim ürünü nasıl göndermem gerekiyor?

Ürünü kargoya teslim etmeden önce, iyi şekilde paketlediğinizden emin olun. Baloncuklu poşet, köpük gibi koruyucu maddelerle birlikte, ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenli kargolama yoludur.

 

25- İptal / Değişim / İade talep ettim, nereden takip edebilirim?

Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu başlığının altında yer alan İptal / Değişim / İade bölümünden tüm taleplerinizi görebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.

 


Siparişi iptal ettiğiniz durumlarda, para iadesi, iptal süreci tamamlandıktan sonra gerçekleşmektedir.
Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadelerin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması, 2 ile 4 günlük bir süreyi bulabilmektedir. İade edilen ürün bedeli, kredi kartı limitinize veya vadesiz hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıca gelecek olan ekstrenizde (hesap özeti) iade işlemini görebileceksiniz
Önemli Not: Para iadeleri, iş günlerinde yapılmaktadır. Hafta sonları ve resmi tatiller, iş günlerine dahil değildir.    
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.