MİKROPLARIN ÖLMESİ İÇİN KAÇ DERECEDE YIKAMALIYIZ?
21.02.2017


Giysileriniz baktığınızda tertemiz görünebilir. Ama bu tam temizlendiği anlamına gelmez. 45°C sıcaklık üstünde yıkamalarda dahi yaşayabilen bakteriler vardır.

Isı derecesi arttıkça giysilerin solma, boyama, çekme ihtimali arttığı gibi, mikropların yok edilme olasılığı da artar. 60°C sıcaklık çoğu zararlı mikropların gitmesi için uygundur. 60°C ‘nin üzerindeki yıkama dereceleri pamuklular dışındaki çamaşırlar için sadece zarar anlamına gelir.

Hassas giysilerde 30-40°C sıcaklıkta ön yıkama, tekrar yıkama ve fazladan durulama ile çamaşırları yıpratmadan mikroplara yönelik nispeten olumlu bir sonuç elde edebilirsiniz.

Önemli bir nokta şudur ki; çağımızın gün geçtikçe artan hastalığı, hava kirliliği, sağlıksız katkı maddesi içeren besinler yanında aşırı hijyenin tetiklediği alerjidir.  Temiz olmasına özen gösterdiğimiz giysiler kadar bebek ve çocuklarımızın maruz kaldığı kimyasallardan korumaya da özen göstermeliyiz.

Ayrıca Bebeklerin  cildi kimyasallara karşı son derece hassas olduğundan, bebek kıyafetleri yıkarken dikkatli olmak gereklidir. Bebeklerin cildi yetişkinlere göre çok daha hassas olduğu gibi, bebeklerde vücudu zararlı etkilere karşı koruyan cilt florası da bulunmamaktadır. 

Yenidoğan bebeğin kıyafetlerini yıkarken dikkatli olmak gerektiği gibi, bebek 1 yaşına gelene kadar, bebeğin kıyafetlerini ayrı yıkamak gereklidir. Bebek kıyafetlerinde, sıradan deterjan ve yumuşatıcı kullanmak, bebekte cilt problemlerinin görülmesine yol açabilir.


PÜF NOKTASI 1: 
Yeni kıyafetleri yıkamadan asla giymeyin. Yıkadıktan sonra mutlaka kıyafetleri ütüleyin. Böylece mikropların kırılmasını önlemiş olursunuz.

 
PÜF NOKTASI 2 : Sıvı deterjanlar çamaşırların içine daha rahat işler ve doygunluğa ulaşır, bu nedenle temizleme etkinliği daha fazladır., toz deterjanların kansarojen olduğunu unutmayın!!

Kimyasal içermeyen Çamaşır Makinesi Jelini 

SATIN ALMAK İÇİN, TIKLAYINWhatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.