HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE DOĞAL DEODORANT TARİFİ

Deodorantların en büyük özelliği ter kokusunu saklaması ve ortaya çıkmasını engellemesidir. Deodorantlar koltuk altı temizliği için de büyük önem taşır. Ayrıca koltuk altı bölgesinin sürekli olarak güzel kokması ve teri engellemesi faydalanılır. Deodorantların en büyük avantajlarından bir tanesi de terleme gibi olumsuz durumların dış kıyafete yansıması sonucu kötü görünmesini engeller. Terleme her insanda görülebilen, nefes alıp vermek kadar doğal olan durumlardan bir tanesidir. İçeriğinde Aleminyum bulunan deodorantlar koltuk altında görünmeyen metal bir tabaka yarattığı için terlemenizi engeller dışarı çıkamayan ter böbreklere cidi zararlar vermektedir. 

Deodorantların insanlar üzerinde bıraktığı bazı olumsuz durumlar bulunur. Bunun en çok bilinenleri Meme Kanseri , deri hastalıkları, astım hastalıkları ve deri kanseri riskidir. 

Şimdi tamamen doğal formüllerde 2 dakikanızı alacak bir tarifle hem kötü kokulardan hemde bu risklerden kolayca kurtulabileceğiniz bir tarif hazırlayacağız. 

Malzemeler;

- 3 cay kasigi Hindistan cevizi yagi 
- 2 cay kasigi karbonat
- 2 cay kasigi misir nisastasi 

Yapılışı; 

-3 cay kasigi Hindistan cevizi yagi,  2 cay kasigi karbonat, 2 cay kasigi misir nisastasını yayvan bir kapta sırasıyla ekleyin ve macun kıvamına gelene kadar  metal veya tahta bir kaşıkla karıştırın, işlemi yaparken elinizi değdirmemeye çalışın, elinizin sıcaklığı ile hindistan cevizi yağı erimeye başlayacak ve istenilen yoğunluğu almayacaktır.

-Görsel deki gibi boş bir roll on kutusu edinin.

-Evinizde mevcut bitmiş veya bitmeye yakın bir kutu var ise kullanmayın, ne kadar temizleseniz de içeriğinde bulunan kimyasallardan dolayı aynı kimyasal etkisine maruz kalabilirsiniz

-20-21 derece civarı sıcaklıkta katı halde kalacaktır, ancak daha fazla sıcaklıkta erimeye başlar , hindistan cevizi yağı sıvı haldeyse bir süre dolabta bekletip donmasını bekleyin. 

- Serin bir yerde veya buzdolabı kapağı açık bir şekilde dolabın içinde hazırlayın. Ekim ayına girmeye başladığımız şu günlerde havalar serinledi bu tarifiçin tam zamanı olabilir. Sıvı hale dönmeye başladığında buzdolabında bekletin,

- Banyoda duş sonrası nemle birlikte sıvı hale gelebilir. en verimli sonuç için buzdolabında bekletilmedir.

- Şişenizin büyüklüğüne göre miktarı 1 ölçek daha artırarak kullanabilirsiniz. 

- Görseldeki gibi cam kaşe veya cam kavanozda da hazırlayıp kullanabilirsiniz. Ancak roll on şeklinde hazırlamanız, kola sürülebilir ve  çantanızda taşımanız için de kolaylık olacaktır. 

ERKAN ŞAMCI DOĞAL HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.