EVİNİZİ KİMYASALLARDAN ARINDIRAN BİTKİLERBitkiler, fotosentez yaparlar ve karbondioksiti emerek, oksijen açığa çıkarırlar. Bu yönleriyle havayı temizleme yeteneğine sahiptirler.

Bitkiler evleri sadece güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda evlerin oksijen kaynağıdırlar. Yeşili, doğayı ve havayı evlere taşırlar. Evlerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olurlar.

Yıllarca halk arasında yattığınız odada bitki bulundurmayın hurafesi dolaşmaktadır. Bitkilerin geceleri salınım yaptığı karbondioksit odanızda dolaşan bir sivrisinekle eş değerdir. O yüzden evinizde hem beden hemde ruh sağlığınız çin bol çiçek ve bitki yetiştirin. 


Kimyasal Zararlara maruz kalmamanız  için en başta evimizde kimyasal Temizlik ürünleri, bulundurmamaya ve yapabiliyorsanız doğal formüllerle evde kendiniz hazırlamaya imkan ve zamanınız yoksa da hazır üretilmiş doğal temizlik ürünleri kulanmaya dikkat ediniz.


MOR ÇİÇEKLİ ÇİM  (Liriope spicata)

Mor çiçekli çim de görünüş olarak gerçekten çok hoş bir çiçektir. Bakımı çok kolay olan bu çiçeği hafta bir kez sulayarak ve yılda üç kez gübreleyerek yetiştirebilirsiniz. Çok fazla güneş ışığı isteyen bir çiçekte değildir. SALON SARMAŞIĞI  (Epipremnum aureum)

Salon sarmaşığı ise benzen, formaldehit, ksilen ve toluen gibi kimyasalların absorbesini gerçekleştirerek evinizin havasını temizleyen bir çiçektir.FİLAMİNGO ÇİÇEĞİ
 (Anthurium andraeanum)
 
Flamingo çiçeği de yine bir zambak türü olarak ta bilinir. Flamingo zambağı ismiyle de bilinir. Flamingo çiçeği amonyak, trikloretilen, ksilen ve toluen gibi kimyasalları absorbe etmektedir.


HANIM PALMİYESİ (Rhapis excelsa)
Hanım palmiyesi, listedeki benzen ve formaldehit dışında tüm kimyasalların absorbe etmektedir.Marginata Bitkisi ve Kırmızı Dresena Çiçeği (Dracaena marginata)

Kırmızı köşeli dresena olarak ta adlandırılan bu çiçek Paşa Kılıcının absorbe ettiği tüm kimyasalları ortamdan uzaklaştırmaktadır. Direkt güneş ışığı alacak şekilde pencere önüne konulabilecek bu çiçeği haftada bir kere sulamanız ve yılda iki kez toprağını değiştirmeniz veya gübrelemeniz yerlidir.


DRESENA ÇİÇEĞİ (Dracaena fragrans)

Kısmı kölge ve hafta bir kere suladıktan sonra evinizin havasını benzen, formaldehit ve trikloretilen gibi kimyasallardan temizleyen güzel görünümlü bir çiçektir.


BARIŞ ÇİÇEĞİ (Spathiphyllum)

Çevremizde sık sık gördüğümüz bir çiçektir. İsmini ilk kez duymuş olabilirsiniz. İngilizce ismi Paese Lily yani aslında Barış Zambağı olarak da çevrilebilir.
Barış çiçeği; Benen, formaldehit, trikloretilen, amanyok, tolüen, ksilen gibi havada bulunan kimyasallar temizlemektedir.
İNGİLİZ SARMAŞIĞI (Hedera helix)

Bu sarmaşık çeşidi de birçok zararlı kimyasalın etkisini azaltıyor.  Barış çiçeğinin de absorbe ettiği benzen, formaldehit, trikloretilen, tolüen ve ksilen gibi kimyasalları absorbe ederek evinizin havasını temizler.

KASIMPATI (Chrysanthemum morifolium)

Görünüş olarak çok hoş bir çiçek olan kasımpatı da görünüşü kadar absorbe ettiği kimyasallar ile de öne çıkmaktadır. Nasa’nın barış çiçeğinden sonra ikinci sıraya koyduğu bir çiçektir. Barış çiçeğinin havadan temizlediği etiği tüm kimyasalları Kasımpatı da absorbe etmektedir. Sadece absorbe edilen miktar cinsinden farklılıkları var.

PAŞA KILICI (Sansevieria trifasciata)

Paşa kılıcı da İngiliz sarmaşığı gibi amonyak haricinde listedeki tüm kimyasalları absorbe etmektedir. Kolay bakımı ile tam bir ev çiçeği olan paşa kılıcı ile evinizin havasını birçok kimyasaldan temizleyebilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için sitemize ÜCRETSİZ  üye olun.
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN
 https://www.erkansamci.com/uye-kayit 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.