BULAŞIK SÜNGERİ TUVALET ATIĞINDAN BİLE DAHA KİRLİ!!!


Süngerinizi bu  hale gelene kadar kullanmayın

Arizona Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada bulaşık süngerlerinin evdeki tuvalet oturaklarından 200.000 kat daha kirli olduğunu bulundu! Elbette aşağıdaki uygulamaları yapıyorsanız sizin bulaşık süngeriniz bu listeye dahil değildir…

Mutfaklarıdaki en büyük hijyenik tehlike çapraz kontaminasyondur. Yani bir noktadan diğer noktaya bulaşacak bir bakterinin bir ‘araç’ kullanarak geçiş sağlamasıdır. Örneğin; çiğ tavuğun değdiği kesme tahtasını mutfak beziyle siler ve daha sonra aynı bezle mutfak masası silinirse çiğ tavukta bulunan salmonella mikrobunu mutfağa yaymış olursunuz.
PÜF NOKTASI; kesme tahtalarını Tuz ile ovup bir süre bekletin, durulayın ve sonra kurulayın.  

Hem de yemek yediğiniz yere!  Aynı risk kırmızı ette bulunan E.coli için de geçerli… Bu yüzden mutfak bezleri ve süngerleri çapraz kontaminasyonda mutfaktaki en büyük riski taşırlar.

Bulaşık süngerinde bakteri oluşumunu engellemek ve tertemiz bir sünger ile bulaşık yıkamak için sadece temiz sudan geçirmek yeterli değildir. Süngeriniz temiz değilse; tabaklar yıkamak yerine yıkadığımızı sanarken yüzeyine daha çok bakteri bulaştırabiliriz. Bir bakteri 8 saatte 4 milyon bakteriye çıkabilir!
PÜF NOKTASI, Süngerlerinizi Karbonat ve sirke olan bir kapta bekletebilir, tüm yüzeyleri sirke ile silebilirsiniz.


Bez ve Süngerlerin hijyeni için yapılan en büyük  hatalardan biri de çamaşır suyu ile kaynatmaktır.  

Çamaşır suyunun içindeki klor bazlı ağartıcı (sodyum hipoklorit),  (zararlarını öğrenmek için tıklayın ) kaynayan suyun buharıyla tepkimeye girerek daha hızlı
eve yayılır.  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Füsun Soysal, çamaşır suyunun buharı solunduğunda broşları ve akciğerleri tahrip edeceğini belirtiyor. bu son derece zararlı bir uygulamadır. Kesinlikle uygulamayınız. 

PÜF NOKTASI; illa Kaynatma işlemi uygulayacaksanız 1lt suya 1 yemek kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı karbonat, 1 su bardağı sirke ekleyerek bakterilerden arındırabilirsiniz.

Mutfak bezlerinizi 10 günde bir,  Mutfak süngerlerini ise haftada 1 yenilemeniz gerekmektedir. 

Haberdar olmak için e -bültene kayıt olun.

ERKAN ŞAMCI ÇAMAŞIR SUYUNUN ZARARLARINI ANLATTIĞI VİDEO 
BU ÜRÜN İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.